ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6901800
*
nr 690 1800
Spegel
Med konsol, Sent 1800-tal, höjd: 71+ 161
Utrop:
700 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 19:31:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 13:38:25
1
600 kr
4/4 16:16:12
2
500 kr
4/4 16:17:44
3
950 kr
4/4 17:36:14
4
1.500 kr
4/4 17:39:26
3
1.300 kr
4/4 17:39:58
3
1.700 kr
4/4 19:24:06
4
Vinnande bud
4/4 19:25:06
3
2.100 kr
4/4 19:25:23
3
2.300 kr
4/4 19:26:20
3
2.500 kr
4/4 19:28:40
4
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 690 1800
Spegel
Med konsol, Sent 1800-tal, höjd: 71+ 161
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 2.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 13:38:25 | 1 | 600 kr |
4/4 16:16:12 | 2 | 500 kr |
4/4 16:17:44 | 3 | 950 kr |
4/4 17:36:14 | 4 | 1.500 kr |
4/4 17:39:26 | 3 | 1.300 kr |
4/4 17:39:58 | 3 | 1.700 kr |
4/4 19:24:06 | 4 | Vinnande bud |
4/4 19:25:06 | 3 | 2.100 kr |
4/4 19:25:23 | 3 | 2.300 kr |
4/4 19:26:20 | 3 | 2.500 kr |
4/4 19:28:40 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27